
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7 mm |
| Width | 7 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Height | 1.45 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 41 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²C, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Number of ADC Channels | 14 |
| Max Frequency | 48 MHz |
| RAM Size | 4 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 41 |
| Number of SPI Channels | 1 |
| Number of Timers/Counters | 10 |
| Number of I2C Channels | 1 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
Stock: 640
Distributors
pcbx
Unit Price$2.17152
Ext.Price$2.17152
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.17152 | $2.17152 |
| 10 | $1.53289 | $15.32890 |
| 25 | $1.52092 | $38.02300 |
| 50 | $1.50904 | $75.45200 |
| 100 | $1.49726 | $149.72600 |
| 300 | $1.48557 | $445.67100 |
| 500 | $1.47397 | $736.98500 |
| 1000 | $1.46246 | $1462.46000 |
| 3000 | $1.45104 | $4353.12000 |
| 5000 | $1.43970 | $7198.50000 |
